Projekt Chov koní knížat z Lichtenštejna na jižní Moravě a Dolním Rakousku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA_DSC0326zmenš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         Jízdárna zámku Lednice                                                                     Zámeček Wilfersdorf

 

Projekt s názvem Chov koní knížat z Lichtenštejna na jižní Moravě a Dolním Rakousku byl realizován prostřednictvím podpory Fondu malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko, který je součástí Programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013.

Hlavními partnery projektu jsou obecně prospěšná společnost Po stopách Lichtenštejnů a dolnorakouský zámek Wilfersdorf. Za podpory mnoha vědeckých organizací a odborníků z ČR i Rakouska byly realizovány dvě konference, a to v jízdárnách zámku Lednice a na lichtenštejnském zámečku Wilfersdorf.

Obou vědeckých sympozií se zúčastnili přední odborníci z oblasti přírodních věd i humanitních oborů, aby zejména odborné veřejnosti představili výsledky své badatelské činnosti. Pozvání přednášet přijali zástupci Ministerstva kultury ČR, Mendelovy univerzity v Brně, Národního památkového ústavu, Národního hřebčína v Kladrubech i zástupce chovatelů, historiků atd. Laická veřejnost mohla prostřednictvím konference získat informace o kulturních památkách, historii a nových turistických lokalitách v obou, hranicí rozdělených krajích.

Cílem projektu je seznámit odbornou veřejnost s tématem chovu a šlechtění koní na jižní Moravě a Dolním Rakousku jak z historického pohledu, tak v návaznosti na současné chovatelství. Snahou bylo také propojit současné chovatele koní u nás a v Dolním Rakousku se zájemci o tuto problematiku a představit jim celou historii chovatelství v obou regionech. Chov koní je stále velmi populární a atraktivní téma, které napomůže zvýšit zájem veřejnosti a rozšířit segment cestovního ruchu v daných oblastech.

Profily přednášejících

 

Turistické cíle

 

Konference č.  I. – 16. dubna 2014, Multifunkční centrum zámek Lednice

 

Konference č.II. – 13. června 2014, zámek Wilfersdorf, Dolní Rakousko

 

loga - celek

Komentáře jsou uzavřeny.