Ministryně zahraničních věcí Aurelia Frick na návštěvě USA

23. října se uskutečnila jednodenní návštěva ministryně zahraniční lichtenštejnského knížectví ve Spojených státech Amerických. USA je po Evropské unii největším obchodním partnerem knížectví a šéfka diplomacie sem přijela prezentovat svoji zemi jako spolehlivého partnera i důležitého hráče v oblasti automobilového nebo stavebního průmyslu. Lichtenštejnsko je od roku 1991 členem Evropského sdružení volného obchodu (EFTA), které je 8. největším obchodníkem. Z pozice současného předsedy Rady EFTA se ministryně Aurelia Frick zaměřila na informace o stávajícím jednání mezi USA a Evropskou unií v rámci Transatlantické dohody, které bylo odstartováno během letošního léta.

V červenci roku 2013 zahájila Evropská unie a USA nová jednání o budoucnosti a možnostech komplexního obchodu. Cílem několikakolového jednání je uzavření Transatlantické dohody o obchodu a investicích (TTIP). Snahou je odstranit překážky a zvýšit obchod se zbožím a službami mezi oběma subjekty. Jako součást obchodního dialogu probíhajícího mezi EFTA a Spojenými státy se Aurelia Frick setkala se zástupci obchodních sdružení pro evropský region. V průběhu návštěvy vysvětlila, že vzhledem k situaci, kdy EFTA hraje důležitou roli ve světovém obchodě, má zájem na rozvoji TTIP rozhovorů.

Program ministryně zahraničí zahrnoval také návštěvu neziskových organizací, které působí a poskytují pomoc sociálně vyloučeným komunitám.

 

foto http://www.liechtensteinusa.org

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.