Dvacet let diplomatických vztahů mezi Lichtenštejnskem a Indií

V letošní roce si Lichtenštejnsko a Indická republika připomínají výročí navázání diplomatických vztahů. Lichtenštejnsko, jako člen OSN a dalších mezinárodních organizací zahájil diplomatické styky s jednou z nejlidnatějších zemí světa v roce 1993.

Historicky první oficiální návštěva na nejvyšší úrovni se uskutečnila v listopadu roku 2010. Na pozvání indického premiéra přicestoval princ Alois se svojí chotí princeznou Sophií, jedenácti členným doprovodem a delegací podnikatelů na týdenní návštěvu, během které se setkal s prezidentkou Pratibhou Patilovou, první ženou v tomto úřadě a dalšími představiteli země. Součástí oficiální návštěvy bylo i setkání se Soniou Gándhíovou a představiteli opozice. Delegace navštívila také mezinárodní veletrh v Dillí. Kníže Hans Adam II. přicestoval do země pouze na soukromou návštěvu.

Několik Lichtenštejnských firem a společností, jakými jsou např. Swarovski, Umicore Materials AG nebo HILTI Corporation, které mají zastoupení v přibližně 120 zemích světa, působí v Indii řadu let. Indická delegace složená se zástupců ministerstva obchodu navštívila Vaduz v lednu loňského roku a cílem bylo zahájit bilaterální jednání o investicích a obchodu mezi Indií a Evropským sdružením volného obchodu (ESVO), jehož členem je Lichtenštejnsko od roku 1991.

První festival indického filmu se konal ve Vaduzu v listopadu roku 2011 pod patronátem ministryně kultury a zahraničních věcí Aurelie Frick.

zdroj: Embassy of India

(redakce, listopad 2013)

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.