Knížata z Lichtenštejna jako mecenáši

Knížata z Lichtenštejna jako mecenáši, je název připravovaného workshopu, který proběhne na zámku Wilfersdorf v Dolním Rakousku a kde bude možné diskutovat s předními historiky v této oblasti jak z Rakouska tak také z ČR.

Akce začíná 1.8. 2014 ve 13.30. Zájemci se mohou registrovat na emailové adrese office@liechtenstein-schloss-wilfersdorf.at do 30.7.

Pozvánka_Einladung_Historiker Workshop_CZ

knížata mecenáši

Druhá část konference Chov koní knížat z Lichtenštejna na jižní Moravě a Dolním Rakousku

DSC00261uprav.

Wilfersdorf. V pátek 13. 6. 2014 hostily prostory malebného lichtenštejnského zámečku v Dolním Rakousku druhou část mezinárodní vědecké konference s názvem Chov koní knížat z Lichtenštejna, která byla realizována za podpory Fondu malých projektů, jako součásti operačního programu Přeshraniční spolupráce Rakousko – Česká republika. Na sympoziu se sešli přední odborníci z oblasti chovu koní i historici, věnující se architektuře jízdáren a krajině v souvislosti s tradicemi šlechtického rodu Lichtenštejnů. Continue reading

Novoroční koncert s pohledem na Lichtenštejnský palác

Lichtenštejnský palác, Vídeň

Jako je již tradicí, vysílala Česká televize na Nový rok koncert Vídeňských filharmoniků. Pro televizní diváky byl přenos zpestřen záběry na města a krajinu Rakouska, případně tanečními vystoupeními v honosných vídeňských interiérech. Jedna část byla věnována i interiérům lichtenštejnského majorátního paláce na Bankgasee. Tyto luxusní prostory byly od roku 2009 restaurovány a na jaře roku 2013 slavnostně zpřístupněny. Vrcholně barokní stavba byla vybudována mezi léty 1691 – 1711 Domenikem Martinellim a Gabrielem di Gabrieli podle plánů Enrika Zuccalliho.

(redakce)

ČT: Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2014